CFR cluj a debutat cu dreptul in actuala editie a Ligii Campionilor castigind primul meci in fata elvetienilor de la BAsel cu scorul de 2-1. Clujenii au deschis repede scorul astfel ca in minutul 13 deja era 2-0 pentru clujeni prin golurile marcate de RAda si Traore. Rada prin golul marcat rasplateste increderea avuta de Cartu in el. De fapt Rada a fost prmovat de Cartu iar acum l-a promovat din nou in aceasta echipa. Traore este un colos de 2 metri si ceva si nu a avut nici un fel de probleme in a marca cu capul in poarta elvetienilor. LA sfarsitul primei reprize , in minutele de prelungire elvetieni au redus din diferenta. Si astfel repriza a doua a fost o repriza in care ai nostri au fost dominati copios, clujenii aratandu-ne de ce Cartu e cunoscut ca un adept al autobazei. Oricum felicitari caci merita si echipa si antrenorul , acum sa vedem ce o sa faca in continuare. In aceeasi grupa Bayern Munchen a castigat cu 2-0 in fata celor de la AS Roma. Pentru cei care au pariat pe victoria Clujului a fost un motiv de bucurie in primul rand datorita cotei platite pentru victoria Clujului. Sa speram ca o sa avem din ce in ce mai multe bilete castigatoare.