In sfarsit am vazut un derby adevarat intre doua echipe care trag la titlu si care au aratat ca au potential. Insa avem de reprosat la ambele echipe fotbalul practicat de acestea in una din reprizele de joc. Pentru Dinamo prima repriza a fost catastrofala, Rapidul marcand 2 goluri si putand sa marcheze alte trei fara nici o problema. Pentru Rapid au fost 15 minute de cosmar in cea de-a doua repriza. Parca erau niste momai pe stadion asa au jucat si s-au comportat. Din fericire pentru Dinamo, jucatorii ei s-au comportat excelent in cea de-a doua parte si astfel au castigat meciul. Nu stiu ce au facut rapidistii la pauza dar s-a vazut ca se credeau invingatori deja. Se face referire destul de des la meciul cu Anderlecht cand tot asa Rapidul a condus la pauza cu 2-0 si a luat bataie cu 3-2. Acesta este fotbalul si de asta e un joc.